Олег Шупляк створює картини-ілюзії з подвійним змістомХудожник Олег Шупляк із райцентру Бережани на Тернопільщині малює у жанрі оптичної ілюзії. На картинах із подвійним змістом зображає відомих митців та вчених, в обрисах яких можна впізнати твори, що їх прославили.  Таким чином зобразив Вінсента Ван Гога, Поля Гогена, Лесю Українку, Івана Франка, Чарльза Дарвіна та багатьох інших.
Його картини представили на персональній виставці у Національному музеї Тараса Шевченка.
Як розповів сам художник, у Європі більше ніхто так не малює.

"Ні в Україні, ні в Росії, ніде в Європі я не бачив художника, який би мав серію таких робіт, як я. У жанрі ілюзії малює ще один американець  і один мексиканець", - сказав він.


Серед майже півсотні робіт Шупляка є і портрет засновника оптичної ілюзії Сальвадора Далі.
"Я не беру його схеми і шаблони. Шукаю свої. Це ж не просто так скопіював і поставив картину. Подібний сюжет – не плагіат. Я на першість і не претендую. Але якщо, наприклад, Айвазовський намалював море, то більше ніхто не має права цього робити? Ні. Просто треба пам'ятати, як він це зробив і малювати по-іншому", - зазначив Олег Шупляк.
Більшість картин-ілюзій художник намалював протягом останнього року. Раніше він працював здебільшого у жанрі постмодернізму.
"Коли я вперше зайшов в інтернет десять років тому, виявилося, таких художників-постмодерністів – тисячі. У мене навіть депресія почалася. На ілюзії тоді не робив ставку. Але якось виклав їх у соцмережах. Було по 1000 відвідувань за день. Пішло за принципом ланцюжкової реакції. І якщо вже тебе побачили у такій лавині – це не може не тішити".Коментарі

Популярні дописи з цього блогу